هفتمین جشنواره بین المللی دیدار

هفتمین جشنواره بین المللی دیدار که از ۱۶ تا ۲۰ اکتبر در جمهوری تاجیکستان برگزار گردید با اهدای جوایز به فیلم های منتخب به کار خود پایان داد.
فیلم های منتخب جشنواره بدین قرار است:
 جایزه انستیتوت جامعه گشا با عنوان جوانی و کوشش برای رسیدن به کمال به فیلم”مراغبت از جوناس” به کارگردانی  قصیده گلمکانی از ایران.
جایزه ویژه دفتر همکاری سوییس با تاجیکستان برای فیلم بلند”چند مترمکعب عشق”به کارگردانی جمشید مکرمی تولید مشترک ایران وافغانستان جایزه ویژه دفتر همکاری سوییس با تاجیکستان برای بهترین فیلم تاجیکی برای فیلم”مشگل گشا” به کارگردانی امید میرزا شیرین اف جایزه ویژه دفتر همکاری سوییس با تاجیکستان برای فیلم کوتاه”هرکدام” به کارگردانی نیکلای کوتیاش از روسیه جایزه منتقدین سینمای تاجیکستان برای نوآوری در شکل وانسان دوستی به فیلم”وصیت پدر” به کارگردانی باکیت موکول ودستان ژاپارن اولو از قرقیزستان جایزه ویژه هیئت داوران برای فیلم”جشن بزرگ”به کارگردانی واگه گئورگیانتس از ارمنستان.
 آخرین فیلم به نمایش درآمده بعد از مراسم اختتامیه فیلم”کفش هایم کو”جدیدترین اثر کیومرث پوراحمد بودکه بعد از نمایش فیلم مراسم تقدیر از آقایان کیومرث پوراحمد،ابوالحسن داوودی،رضا کیانیان توسط دکتر فغانی سفیر ج. ا.ا انجام گرفت.همچنین اتفاق سینماگران تاجیکستان علاوه بر اهدای لوح تقدیر، این اساتید را به عنوان اعضای افتخاری این اتفاق اعلام نمود.